DENIOS s.r.o
Na Jelence 1330
386 01 Strakonice

Tel.: +420 383 313 224-7
Fax: +420 383 323 217
E-Mail: obchod@denios.cz
Internet: www.denios.cz

Průkopníci elektromobility spoléhají na produkty od DENIOSu

Udržitelná mobilita šetrná k životnímu prostředí je aktuálně jednou z nejdůležitějších otázek budoucnosti. Mnoho zákazníků DENIOSu již dnes vyvíjí řešení zítřka a žene dopravní revoluci kupředu - na silnici, kolejích, na vodě i ve vzduchu. Podporujeme vás na této cestě prostřednictvím našich technologií a know-how. Přečtěte si několik zajímavých případů z reálné praxe.

Elektromobilita na silnici

Protipožární úložiště pro velké bateriové moduly ve vývoji eDrive

Mezinárodní poskytovatel inženýrských služeb se specializuje na vývoj vozidel, eDrive a energetických systémů. Společnost požadovala bezpečné venkovní úložiště pro větší množství trakčních a Li-Ion baterií.

DENIOS dodal pochůzný sklad s požární odolností s 90-minutovou požární ochranou, který byl dle požadavků zákazníka vybaven četnými doplňky. Pro zajištění ideální teploty skladovaných baterií byla instalována a nastavena klimatizace, vytápění a technická ventilace s optimální energetickou účinností. Trvalý monitoring stavu pomocí integrovaných senzorů a zabudovaný systém vodního hašení zajišťují dodatečné zabezpečení v případě nehody. Díky praktickému uspořádání skladovacího prostoru lze pohodlně naložit jak malé bateriové články, tak i trakční baterie o hmotnosti až 700 kg.

Řešení od DENIOSu

Sklady s požární odolností pro Li-Ion baterie a akumulátory - k dispozici se širokou nabídkou vybavení.

K produktům

Karanténní kontejner na vrácení poškozených baterií v automobilovém průmyslu

Jeden z největších světových výrobců automobilů na jihu Německa hraje již léta vůdčí roli v oblasti elektromobility. Jako preventivní opatření měla být na v mezinárodních logistických centrech vytvořena vhodná infrastruktura, aby bylo možné bezpečně přijímat poškozené, vadné a jiné vrácené baterie rizikové na přepravu, dočasně je skladovat a přepravovat k odborné likvidaci.

DENIOS dodal zákazníkovi speciální robustní nádoby z nerezové oceli, které jsou navrženy přímo pro skladování a přepravu poškozených, vadných nebo rizikových lithiových baterií. Lithiové baterie jsou v něm obklopeny výplňovým materiálem PyroBubbles®, který účinně snižuje riziko tepelného úniku. Tímto způsobem lze izolovat a dočasně bezpečně uložit vadné kusy. Díky přepravnímu schválení OSN lze tyto nádoby použít také pro následnou přepravu vadných baterií k likvidaci.

Řešení od DENIOSu

Přepravní boxy na lithiové baterie z nerezové oceli, dostupné v různých velikostech.

K produktům

Věděli jste, že... DENIOS je průkopníkem ve vývoji a výrobě řešení pro bezpečné skladování, nabíjení, testování a přepravu lithiových baterií?

Lithiové baterie jakožto srdce každého elektromotoru se staly nepostradatelnými v oblasti e-mobility. Kromě výhod však tato technologie přináší také rizika, zejména riziko požáru a prasknutí. Pro optimální ochranu spoléhají téměř všichni přední výrobci automobilů v oblasti e-mobility na bezpečnostní produkty DENIOS. Mezi naše zákazníky patří také řada známých výrobců elektrokol, zkušebny lithiových baterií, výrobci lithiových článků a start-upy v oblasti městské letecké mobility (air-taxi a nákladní drony).

Podpora vývoje elektrokol: Bezpečné uložení testovaných prototypů baterií

Náš zákazník, známý dodavatel automobilové techniky, stále více prosazuje přestavbu na komponenty elektrického pohonu. Se svou divizí eBike dodává přes 10 let kvalitní motory a baterie pro elektricky poháněná kola a nyní investoval do výstavby nového vývojového centra pro pohony eBike. V procesu vývoje hraje důležitou roli rozsáhlé testování prototypů baterií. Baterie, které již prošly testovacím procesem, by měly být preventivně skladovány v bezpečném prostředí. Aby se požár v případě nehody nerozšířil na sousední uložené baterie, měly by se skladovat v různých požárních úsecích.

DENIOS doporučil zákazníkovi používat na lithiové baterie skříně typu SafeStore-Pro. Ty nabízejí 90-minutovou protipožární ochranu zvenku i zevnitř. Integrovaný výstražný/požární systém s technologií aerosolového hašení poskytuje dodatečnou ochranu v případě požáru uvnitř skříně. Použitím několika bezpečnostních skříní lze snadno vytvořit samostatné požární úseky. Další výhoda pro zákazníka: SafeStore skříně od DENIOSu představují mimořádně prostorově úsporné řešení pro baterie eBike, které jsou ve srovnání s autobateriemi velmi kompaktní.

Řešení od DENIOSu

Úložná skříň na lithiové baterie SafeStore-Pro s protipožární ochranou zvenku i zevnitř a s výstražným/protipožárním systémem.

K produktům

Sklad nebezpečných látek pro vodu ohrožující látky, které se využívají při výrobě elektrických vozidel

Zákazníkem je známý výrobce elektromobilů a specialista na udržitelnou energii. V jeho závodě se také hromadí široká škála provozních materiálů, které jsou třeba pro výrobu automobilů - například prostředky na čištění součástek nebo speciální maziva pro převody, ložiska kol a hnací ústrojí. Tyto látky jsou považovány za vodu ohrožující a musí být skladovány v souladu s přísnými právními předpisy. V případě zákazníka byly nároky obzvláště vysoké, protože lokalita je částečně v oblasti ochrany vod. Díky intenzivnímu kontaktu s odborníky z DENIOSu byl zákazník schopen splnit všechny požadavky a určit ideální místo pro instalaci nového skladu nebezpečných látek ve svém areálu. Tyto vodu ohrožující látky nyní bezpečně skladuje ve 4 klimatizovaných skladech na nebezpečné látky typu SC, což je produkt z osvědčené standardní řady DENIOS.

Řešení od DENIOSu

Sklad na nebezpečné látky SC pro skladování kapalin ohrožujících vodu.

K produktu

Elektromobilita ve vzduchu

Nabíjení leteckých taxíků: nejen bezpečné, ale také chytré

Městský vzdušný prostor nabízí obrovský potenciál pro udržitelnou dopravu v metropolitních oblastech. Do budoucího trhu městských aero-taxi a nákladních dronů je již zapojeno mnoho německých start-upů. I zde se používají lithiové baterie. Za tímto účelem dodáváme průkopníkům v oblasti městské letecké mobility skladovací řešení odolné požáru a vyvinuli jsme chytrý systém řízení nabíjení, který skladovací prostor doplňuje.

Výzva: s rostoucí hustotou elektrických vozidel nabývá na významu také chytré nabíjení. Současné procesy nabíjení baterií nesmí vést k přetížení sítě. Chytrá distribuce energetických toků proto musí vycházet ze stávajících energetických kapacit. S našimi zákazníky z oblasti městské letecké mobility jsme vyvinuli technický koncept, který zajišťuje chytré nabíjení v našich protipožárních skladech.

Řešení od DENIOSu

Skladovací i procesní technologie pro Li-Ion baterie - navrhneme také individuální řešení dle potřeb zákazníka.

K produktům

Věděli jste, že... v DENIOSu přicházejí nové nápady z Blue Campus - naší interní inovační laboratoře?

Hledání nových způsobů ochrany životního prostředí a lidí ve společnostech po celém svět a jak učinit pracovní prostředí budoucnosti bezpečnějším a udržitelnějším - s tímto cílem nabízí Blue Campus našim interdisciplinárním, samostatně organizovaným týmům potřebný prostor pro vývoj, testování a implementaci nových řešení.

Blue Campus: důležitý zdroj inspirace pro nové nápady, způsoby práce a uvažování o ochraně životního prostředí a bezpečnosti.

Elektromobilita na vodě

Sklad lithiových baterií pro podvodní robotiku

Elektrické pohony se v dnešní době používají v celé řadě oblastí, včetně podvodní robotiky. Náš zákazník je lídrem ve vývoji a výrobě tlakově neutrálních pohonných a energetických systémů pro autonomní a kabelově naváděná podvodní vozidla. Pro skladování lithiových modulů hledal zákazník bezpečné řešení, které zároveň umožní pohodlnou manipulaci při montáži. Po konzultaci s odborníky z DENIOSu se zákazník rozhodl pro bezpečnostní skříň SafeStore s protipožární ochranou zvenku i zevnitř. Ta mohla být umístěna přímo na montážní lince, čímž se předešlo zbytečným cestám mezi skladem a výrobou. Se SafeStore zákazník získal moderní bezpečnostní řešení pro skladování lithiových modulů, které kombinuje protipožární a pojistnou ochranu i ekonomickou efektivitu.

Řešení od DENIOSu

Úložná skříň na Li-Ion baterie SafeStore s požární odolností zvenku i zevnitř.

K produktům

Elektromobilita na kolejích

Skladování hořlavých látek pro údržbu vlaků a železniční sítě

Podpora železniční dopravy je dalším důležitým základním prvkem udržitelné mobility. Protože bez ohledu na to, zda se jedná o výlet, cestu do práce nebo nákladní dopravu, mnoho cest lze absolvovat ekologičtějším a ke klimatu šetrnějším způsobem než motorizovanou osobní dopravou. Aby se cestující či zboží spolehlivě dostali z bodu A do bodu B, je nutné pravidelně udržovat vlakové soupravy a železniční síť. Naši zákazníci hledali vhodné řešení pro skladování různých hořlavých provozních látek, které se používají na mnoha místech údržby.

Skladování dle předpisů bylo možné realizovat díky požárně odolným skříním na nebezpečné materiály typu Edition-G. Kromě 90-minutové protipožární ochrany nabízejí možnost uložení nebezpečných látek do malých nádob přímo v místě používání. A navíc jsou obzvláště flexibilní díky promyšlenému uspořádání prostoru a mnoha různým variantám vybavení.

Řešení od DENIOSu

Skříně Edition-G na nebezpečné materiály s požární odolností v mnoha různých rozměrech a konfiguracích.

K produktům
Potřebujete pomoci?

Neváhejte a dejte nám o tom vědět! Rádi vám pomůžeme.

Jsme tu pro vás!

Poradenství zdarma 800 383 313

Podobné články

Načítám…
i

Technické informace na této stránce byly sestaveny pečlivě a podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí. Nicméně DENIOS nepřebírá žádnou záruku nebo zodpovědnost jakéhokoli druhu za aktuálnost, úplnost a správnost a to ani vůči čtenáři, ani vůči třetím osobám. Použití informací a obsahu pro Vaše vlastní účely je proto na Vaši zodpovědnost. V každém případě dodržujte místně a aktuálně platnou legislativu.

Menu
Přihlásit se
Váš nákupní košíkPřidáno do košíku
Přejít do košíku
Rádi vám poradíme!

Zavolejte nám nebo nám napiště, ozveme se vám co nejdříve!

Po - Pá: 07:00 - 15:00