Topné pláště DENIOS - Vašim sudům už zima nebude!

Oblékněte i Vy své sudy a IBC nádrže do topných plášťů DENIOS!

Topné pláště pro sudy a IBC

Co jsou to vlastně topné pláště a k čemu jsou dobré? Topné pláště můžeme s trochou nadsázky přirovnat třeba k zimnímu oblečení!

Stejně tak jako naše tělo, tak i některé chemické látky mohou být citlivé na náhlé a výrazné střídání teplot. Někdo snáší změny teplot lépe, někdo hůř. Podobně jsou na tom různé chemikálie, jelikož i ty odolávají teplotním výkyvům s různou houževnatostí.

Abychom předešli možným nepříjemnostem v podobě nachlazení, pořídíme si teplé oblečení. Pro snížení rizika poškození uskladněných látek a chemikálií mrazem a k dosažení konkrétní optimální teploty můžeme bez váhání "obléci" naše sudy nebo IBC nádrže s těmito látkami do kvalitních topných plášťů DENIOS. V naší nabídce najdete i topné pláště vhodné do prostředí se zvýšeným nebezpečím výbuchu. Topné pláště DENIOS slouží k bezpečnému zahřívání nebo k udržení konstantní teploty skladované látky. Další velkou výhodou topných plášťů DENIOS je bezpochyby výrazné snížení spotřeby elektrického proudu s minimálními ztrátami tepla.

Potřebujeme-li zimní bundu, jednoduše navštívíme obchod s oblečením, kde můžeme vybírat z různých běžných konfekčních velikostí od S až po XXL (jen pro pořádek - na trhu lze sehnat dokonce i velikost XXXXL!). Stejně tak i topné pláště DENIOS jsou k dostání v různých velikostech pro efektivní zahřívání vašich uskladněných látek. Máme pro vás topné pláště v pěti provedeních přizpůsobených nádobám o objemu od 25 l až do 1000 l. Rozsah regulace teploty od 0 °C do 90 °C umožňuje ideální přizpůsobení teploty skladované látce. Vnější strana topného pláště je vyrobena z vodoodpudivého a oděru odolného polyamidu s polyuretanovou vrstvou. Topné pláště DENIOS udržují stálou teplotu díky kvalitní izolaci ze skelných vláken s teflonovým povrchem.

Topné pláště do Ex prostředí

Pro sudy a IBC kontejnery umístěné v explozivních zónách nabízí DENIOS flexibilní topné pláště ze speciálního elastomeru, které odpovídají stupni krytí IP 44. Tento typ topných plášťů disponuje automatickou regulací teploty.

Napadla vás otázka, zda budou topné pláště DENIOS při zahřátí na vyšší teplotu horké i zvenčí? Kdo by se chtěl zahřát o vyhřívaný sud nebo IBC nádrž, má bohužel smůlu. Ač je topný plášť uvnitř horký, zvenčí si udržuje stále stejnou teplotu!

Víte, že nejvíce tepla ztrácí člověk hlavou? Podobně jako pokrývka hlavy, tak i praktický izolační kryt horní části IBC nádrže efektivně zabraňuje nechtěnému úniku tepla. Pro dostatečnou ochranu vrchní části IBC nádrže před ochlazováním nabízí DENIOS k tomuto účelu tzv. izolační kryty. Tyto izolační kryty snižují během ohřívání ztrátu energie, čímž šetří zároveň i spotřebu.

I vaše sudy a IBC nádrže se mohou s topnými plášti DENIOS cítit jako v bavlnce!

Kompletní nabídku topných plášťů DENIOS najdete v našem eshopu!