Průmyslové ultrazvukové čističky

Ultrazvukové čističky pro vysoce účinné čištění různých předmětů

 

Průmyslové ultrazvukové čističky

Nejen ve výrobních firmách, ale i třeba v laboratořích či servisech je často zapotřebí důkladné a vysoce účinné čištění například polotovarů, součástek, nářadí, nástrojů apod. S tímto úkolem si hravě poradí průmyslová ultrazvuková čistička. Čištění ultrazvukem patří v dnešní době mezi jednu z nejekologičtějších metod čištění. Předměty, které by měly být vyčištěny, se vkládají do ocelových ultrazvukových van uvnitř čističky. Ultrazvuková vysokofrekvenční energie se pomocí měničů na dně vany mění na mechanické kmitání, které se přenáší do kapaliny. V důsledku tohoto kmitání vzniká v kapalině mnoho maličkých vakuových bublinek, které při následné implozi vytvářejí vysoce efektivní tlakové vlny. Celý tento proces se nazývá kavitace, díky které je možné odstranit nečistoty z čištěných předmětů. Čím nižší je ultrazvuková frekvence, tím větší jsou bublinky a tím silnější jsou tlakové vlny. Nižší frekvence jsou vhodné pro čištění větších, silně znečištěných předmětů, vyšší frekvence jsou vhodné pro intenzívní, ale zároveň jemnější čištění.

Při čištění v ultrazvukové čističce nedochází k žádnému poškození čištěných předmětů. Vysoce účinné čištění a odmašťování je zaručeno díky několika pomocným funkcím, které zvyšují účinnost čištění, jako je například funkce SWEEP, která zajišťuje optimální rozložení ultrazvukového pole do celého prostoru vany nebo funkce DEGAS, která urychluje proces odplynění v čistící kapalině. Průmyslové ultrazvukové čističky zvládnou odstranit oleje, mastnotu, různá barviva či leštidla, prach, špínu, vosk, ale i biologické materiály, jako je např. krev. Některé ultrazvukové čističky jsou vybaveny ohřevem s regulací teploty. Ultrazvukové čištění za tepla zkracuje potřebnou dobu čištění a nečistoty jsou odstraňovány efektivněji a rychleji.

Profesionální ultrazvukové čističky Elmasonic vynikají svou mimořádnou životností a účinností. Jsou vybaveny ohřevem s regulací teploty 30 – 80 °C a pracují na ultrazvukové frekvenci 37 kHz. K dispozici jsou na výběr ultrazvukové čističky různých velikostí, a to o objemu 1 l až 90 l. Nerezový koš a víko jsou k dodání jako příslušenství.

Celou nabídku ultrazvukových čističek Elmasonic naleznete na našem e-shopu.