Magnetické metly

Magnetické metly pro separaci či úklid kovových částic

Magnetické separátory od DENIOSu

Magnetická košťata a tyče se řadí mezi tzv. magnetické separátory, které se používají k oddělení kovových částí od kapalin či jiných antimagnetických sypkých materiálů. Jsou vhodné také pro úklid kovových částic z různých povrchů, jako jsou např. podlahy, pracovní stoly, prostory okolo obráběcích strojů apod.

Magnetická košťata jsou praktickými pomocníky při úklidu podlah ve výrobních halách, dílnách atd. Poradí si i s kovovými částicemi, které jsou zapadlé hluboko ve spárách a štěrbinách, kde mohou mít klasická košťata, smetáky a zametací stroje s odstraněním takových nečistot potíže. Spolehlivě zachytí kovové špony, piliny, třísky, hřebíky, šroubky a další malé kovové částice. Od sebraných kovových částic lze magnetické metly snadno očistit pomocí speciálního mechanismu umístěného na násadě metly nebo přímo na čistícím magnetu.

V DENIOS nabídce naleznete magnetické metly s teleskopickou násadou pro zachycení až 9 kg nebo 14 kg kovového odpadu a spojovacích materiálů, k dispozici je i varianta určená na vidlice vysokozdvižného vozíku, která má kapacitu až 80 kg. Na špatně přístupných místech nebo na pracovních stolech lze místo magnetických košťat použít magnetické tyče, které spolehlivě zachytí kovové části až do vzdálenosti 5 cm.

Všechny typy magnetických separátorů od DENIOSu naleznete na našem e-shopu.