Jak vybrat záchytnou vanu

Se záchytnou vanou od DENIOSu budou Vaše nebezpečné látky vždy bezpečně uloženy a skladovány v souladu se zákonem. Vybírejte ze široké škály záchytných jímek pro flexibilní použití.

Jak vybrat vhodnou záchytnou vanu?

Říká se, že jedna kapka oleje může znečistit až 1 000 litrů vody. Při každém znečištění vodního zdroje hrozí kromě poškození životního prostředí také vysoké pokuty.

Co tedy udělat pro to, aby to nedošlo tak daleko? Denně pracujete s nebezpečnými látkami, ale přesto si stále častěji nejste jisti, jak tyto látky skladovat tak, aby neměly negativní vliv na člověka a životní prostředí?

Skvělým pomocníkem by pro Vás mohla být například záchytná vana!

Jak ale vybrat záchytnou vanu?

Druh skladované látky určuje materiál, ze kterého musí být Vaše záchytná vana vyrobena. Pro skladování vodu ohrožujícíh a hořlavých látek, jako jsou např. oleje a laky, je vhodným řešením některá ze záchytných van z oceli (lakovaná nebo pozinkovaná). Pro skladování agresivních chemikálii, jako jsou nařp. kyseliny a louhy, jsou určeny záchytné vany z ušlechtilé oceli nebo plastu.

Ještě před nákupem je třeba promyslet další kritéria, jako je množství, druh a velikost skladovaných nádob, funkce záchytné vany (skladování, stáčení, přepravování, atd.) a v neposlední řadě též požadavky na mobilitu vany. Záchytné vany s integrovanými otvory pro vysokozdvižné vozíky se hodí k častější vnitropodnikové přepravě, záchytné vany bez nožiček k dlouhodobému skladování na jednom místě nebo případně ke skladování na paletě.

Záchytná vana musí být schopna pojmout obsah největší nádrže, která je na ní umístěna (minimálně však 10 % z celkového skladovaného množství). Pokud je schváleno skladování v oblastech ochrany vody, musí být kapacita záchytné vany schopná zadržet celé skladované množství, tedy 100 %.

Všechny naše záchytné vany splňují bezpečnostní požadavky na absolutní těsnost, čímž je garantováno zamezení úniku nebezpečných kapalin do životního prostředí. Nabízíme plastové záchytné vany, ocelové nebo nerezové záchytné vany, záchytné vany pod IBC kontejnery, sudy nebo pro malé nádoby.

Celkovou nabídku našich záchytných van naleznete na našem eshopu.

Potřebujete pomoci s výběrem správného produktu? Použijte náš praktický nástroj "Vyhledávač záchytných van", který naleznete v kategorii Záchytné vany a který Vám pomůže určit správný produkt na základě Vašich potřeb. S naším vyhledávačem záchytných van pro Vás bude výběr skutečně hračkou!