5 hlavních výhod protipožárních skříní DENIOS

...aneb proč si pořídit DENIOS protipožární skříň na nebezpečné látky?

Protipožární skříně od DENIOSu

Chemikálie lze v protipožární skříni přehledně uspořádat

Tak, jako spousta činností, i manipulace a skladování nebezpečných látek má svá závazná pravidla. Při manipulaci i skladování nebezpečných látek je třeba brát zřetel především na dostatečnou bezpečnost a ochranu. V tomto článku poukazujeme na 5 hlavních výhod, které plynou ze skladování nebezpečných látek v bezpečnostních skříních od DENIOSu.

 1. Ochrana životního prostředí, zdraví zaměstnanců i majetku
 2. Katastrofa často vzniká souhrou více nešťastných náhod najednou a většinou má nedozírné následky. Pokud se Vám například v laboratoři podaří převrhnout lahvičku s nějakou chemikálií, nemusí to hned znamenat ekologickou katastrofu. Jestliže se však nešťastných náhod sejde víc najednou, může být zaděláno na hodně velký problém. Co když je ta převržená chemikálie hořlavina? A co když se Vám leknutím podaří shodit ještě hořící kahan, který dopadne na zem přímo do hořlavé kaluže? A co když jsou další různorodé chemikálie v místnosti skladovány pouze v otevřených regálech? Vypukne požár a ostatní chemikálie se začnou vlivem požáru zahřívat, což může vést až k výbuchu. Zaměstnanci nebudou mít pravděpodobně ani dostatek času, aby unikli do bezpečí. Při likvidaci havárie pak použitá hasící voda i s toxickými chemikáliemi pronikne do půdy a zničí spoustu živých organismů...

  Přitom by šlo podobným katastrofickým scénářům snadno předcházet pomocí správného způsobu skladování, například v protipožární skříni. V protipožární skříni budou nebezpečné látky chráněny před zahříváním vlivem požáru po dostatečně dlouhou dobu, kdy protipožární skříň poskytne dostatek času pro bezpečnou evakuaci zaměstnanců i pro hašení požáru. Tím pomáhá minimalizovat vzniklé škody a zabraňuje jejich vygradování až do extrémů.

 3. Předpisové skladování
 4. Vysokou pravděpodobnost vzniku obdobných scénářů si uvědomili i zákonodárci a zapracovali mnohá doporučení i závazná pravidla pro správné skladování a manipulaci s nebezpečnými látkami do řady zákonů a vyhlášek. Skladování nebezpečných látek v protipožárních skříních představuje vhodné řešení, které zcela odpovídá takovýmto předpisům.

 5. Kontrolovaný přístup ke skladovaným nebezpečným látkám
 6. Dalším problémem, který může přinést skladování nebezpečných látek v otevřených prostorách, je nedostatek kontroly nad tím, kdo má k chemikáliím přístup. V bezpečnostní skříni budete mít nebezpečné látky vždy pěkně pod zámkem!

 7. Přehledné skladování nebezpečných látek
 8. V protipožární skříni budou vždy nebezpečné látky přehledně uspořádány.

 9. Benefity plynoucí z nákupu DENIOS protipožární skříně
 10. Možná Vás napadne otázka, proč si pořídit protipožární skříň právě v DENIOSu. Je to především zajímavá řada benefitů, které při nákupu protipožární skříně od DENIOSu získáte, jako je například doprava zdarma či záruka dodávky kvalitní bezpečnostní skříně včetně platné certifikace. V případě, že se rozhodnete využít našeho servisního balíčku každoročních bezpečnostních revizí na bezpečnostní skříň zakoupenou v DENIOSu, automaticky na skříň obdržíte prodlouženou záruku 5 let.

Na našem e-shopu naleznete protipožární skříně dvoukřídlé i jednokřídlé, vysoké i podstavné, bezpečnostní skříně s policemi či výsuvnými vanami, ale i protipožární skříně pro bezpečné skladování plynových lahví.

Vyberte si v naší široké nabídce protipožární skříň přesně podle Vašich potřeb!